Zespół Szkół Ogólnokształcących dołączył do Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu


Od kilku miesięcy trwa kolejna edycja projektu realizowanego przez Klub Jagielloński. Zajęcia z nowoczesnego patriotyzmu w regionie zaplanowano w Strzelnie, Radziejowie i Inowrocławiu, a od niedawna w Kruszwicy.


Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt obejmujący zasięgiem kilkanaście województw. Warsztaty w szkołach ponadgimnazjalnych w imieniu Klubu Jagiellońskiego prowadzą koordynatorzy regionalni oraz ich współpracownicy.

Zajęcia mają na celu krzewienie postawy nowoczesnego patriotyzmu, którą organizacja odczytuje poprzez świadomość polskiej tradycji i kultury połączonej z dumą narodową , uznanie dla edukacji jako sposobu rozwijania najważniejszego dobra Polski, dostrzeżenie, że wielkie idee można realizować w oparciu o silne instytucje, kwitnącą gospodarkę oraz sprawne państwo. 

Oprócz tego ważnym jest aby szukać takiej formuły patriotyzmu, która łączy wokół dobra wspólnego maksymalnie wiele nurtów polskiej tradycji oraz przeświadczenie, że zmiana społeczna zaczyna się "tu i teraz" dzięki twórczemu zaangażowaniu w otaczającą obywateli rzeczywistość.

Warsztaty są realizowane w trzech częściach. Pierwsza dotyczy symulacji "Parlament 2.0", druga zajęć "Moje Miasto", a trzecia "Od narzekania do działania". Ostatnio do projektu zgłoszony został Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kruszwicy.

Zajęcia mają za sobą już uczniowie poszczególnych szkół Teraz ich zadaniem jest opracowanie projektu, który pozwoli im na wzięcie udziału w "Weekendzie Zwycięzców".

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz