Z astronomią pod gwiazdami. Młodzi uczniowie odwiedzili "Rysiówkę"

Młodzi astronomowie z kruszwickiej Astrobazy w dniach 25-26 kwietnia delektowali się nowymi porcjami niezapomnianych wrażeń podczas obozu w stanicy „ Rysiówka” na Potrzymiechu.O odpoczynku nad Gopłem informuje koło astronomiczne przy kruszwickiej astrobazie. Podczas wizyty w "Rysiówce" Uczniowie mieli możliwość czerpania wiedzy pełnymi garściami. 

- Przy pomocy teleskopów prowadzili obserwacje Słońca a wieczorem rozpoznawali gwiazdozbiory nieba wiosennego. Dzielili się swoją wiedzą z zakresu nowinek astronomicznych. Zafascynowani kosmosem  nie ograniczali się jednak tylko do spoglądania w niebo. Był czas na wędrówki ścieżkami rezerwatu przyrody i podziwianie nadgoplańskiej fauny i flory. Chłonęli ją wzrokiem i słuchem. To była miła odmiana w uczniowskiej codzienności - informuje koło.

Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania wykładu dyrektora NPT pana Aandrzeja  Sieradzkiego, który w ciekawy sposób przybliżył wszystkim tematykę zagrożeń dotyczących jeziora Gopło.

- Zabawy integracyjne, gry zespołowe, podchody i wieczorne spotkanie przy ognisku – wszystko to było idealną klamrą, spinającą tę „ przygodę” w niezapomnianą, pełną wrażeń całość, której wspomnienie jeszcze przez wiele długich dni będzie  przywoływało uśmiech na twarzach wszystkich uczestników obozu - dodają rozmówcy, którzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia.

Organizatorkami wyjazdu były koordynatorki kruszwickiej Astrobazy Ilona Dybicz i Magdalena Musiałowska. Pobyt sponsorował Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz