Wzięli udział w spotkaniach w Rusinowie i Woli Wapowskiej


Mundurowi bardzo szeroko realizują zagadnienia z zakresu profilaktyki społecznej. Lepiej zapobiegać przykrym zdarzeniom i ich skutkom, niż je później usuwać. 

Dlatego policjanci prowadzą zajęcia w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Tłumaczą uczniom o konsekwencjach negatywnego zachowania.

- Ostatnio uczniów Szkoły Podstawowej w Woli Wapowskiej i Rusinowie gm. Kruszwica, odwiedził mł. asp. Łukasz Zbawicki, mł. asp. Łukasz Kiciński i sierż. szt. Mariola Witoń. Tematyka dotyczyła zasad ogólnego bezpieczeństwa. Mundurowi omówili zagadnienia dotyczące cyberprzemocy podkreślając, że w internecie nie jesteśmy anonimowi - informuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Nośnikiem zaś przemocy, może być telefon komórkowy czy komputer. Uczniowie muszą wiedzieć o podstawowych zasadach korzystania z takich urządzeń i to, że  pomimo swojego młodego wieku nie są bezkarni.

Najmłodszym dzieciom w szkołach, w wieku przedszkolnym i „zerówkowiczom”, policjanci wpajali zasady ruchu drogowego. Uczyli ich numerów alarmowych. Zainteresowali ich także rodzajem zadań wykonywanych przez policjantów i wyposażeniem do służby.

 Dzieci otrzymały od policjantów upominki, książeczki pt. "Policja dzieciom".

autor: KPP

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz