W wielu miejscach właściciele nie sprzątają błota z ulic i chodnikówRadny Artur Grobelski odniósł się w sprawie właścicieli nieruchomości lub ich dzierżawców, którzy nie sprzątają błota z ulic i chodników. Stosowną interpelację samorządowiec złożył podczas marcowej sesji Rady Miejskiej.Okazuje się, że problem dotyczy wielu miejsc w nadgoplańskiej gminie. Wyjeżdżające z pól, parkingów czy innych nieruchomości samochody oraz ciągniki, wywożą na chodniki i ulice spore ilości błota.

- Obowiązkiem takich osób jest uprzątniecie tego błota, ale rzadko kto się do tego stosuje. Poza
sezonowymi sytuacjami (maszyny rolnicze wyjeżdżające z pól), mamy takie, które są uciążliwe dla mieszkańców przez cały rok - podaje radny Artur Grobelski.


Jednym z przykładów, jakie przedstawił w interpelacji samorządowiec, jest teren przy Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy.

- Parking znajdujący się przy Gimnazjum nr 1 oraz droga znajdująca się za stacją benzynową Orlen, prowadząca do firmy handlującej cebulą. Jako radni wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na tego typu problem. Składaliśmy także interpelacje, ale poza sporadycznymi interwencjami nic się nie zmienia -czytamy w interpelacji samorządowca.

Zdaniem radnego Artura Grobelskiego gmina powinna zastosować odpowiednie narzędzie, aby rozwiązać zaistniały problem. Wśród sposobów radzenia sobie z właścicielami lub dzierżawcami samorządowiec wymienia m.in. mandaty, kary urzędowe czy wypowiedzenie dzierżawy.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

7 komentarze:

 1. Proszę również zająć się właścicielami psów, po których niestety nie sprzątają. Dobrym przykładem jest nasz odnowiony rynek

  OdpowiedzUsuń
 2. Radny chyba nie ma się czym zajmować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten ,,radny'' niech sam weźmie miotłę i posprząta jak przeszkadza mu błoto na chodnikach i jezdni, niech zrobi coś charytatywnego do miasta za darmo.Przychylam się do wpisu powyżej,że ,,chyba nie ma się czym zajmować"

   Usuń
  2. Pozostaw po sobie taki porządek jaki zastałeś. Chodnik i jezdnia to nie teren prywatny, zanieczyściłeś to posprzątaj Sam lub zatrudnij firmę porządkową.

   Usuń
  3. Dokładnie,jezdnia czy chodnik to nie teren prywatny.Błoto na Polnej i Grodzkiej to naprawdę duży problem.Dobrze,że radny Grobelski się tym chce zająć.Niech sprząta ten,który nabrudził.

   Usuń
 3. Aż prosi się o Straż Miejsko-Gminną. Prawda? Ciekaw jestem, co w tej sprawie Pan Artur.

  OdpowiedzUsuń
 4. Natomiast przy posesjach,pracowników urzędu odśnieżają zimą i sprzątają ekipy z MPGKM ??

  OdpowiedzUsuń