Polanowice: Za nami Jubileuszowy Konkurs Małych Form Teatralnych [GALERIA]


Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego zorganizowano X Konkurs Małych Form Teatralnych Teatr Jednego Aktora. Wysoki poziom uczestników, głębokie zaangażowanie uczniów i opiekunów oraz profesjonalne formy teatralne, to kilka z pojęć, które opisują prestiżowy, gminny konkurs.

Konkurs jest organizowany co roku. Gospodarzem teatralnej rywalizacji jest Szkoła Podstawowa im. Janusz Kusocińskiego w Polanowicach. Uczestników oceniło jury w składzie Krystyna Wulert (przewodnicząca), Agnieszka Kułacz, Magdalena Jagiełłowicz oraz Andrzej Michalak.

- Konkurs cieszy się wielkim powodzeniem. Zawsze mamy sporo uczestników. Dzieci pokazują się od najlepszej strony. Nikt z nich nie jest zawodowym aktorem, ale każdy przygotowuje się tak, jak umie najlepiej. Jako dyrektor szkoły, związana jestem z konkursem już dziesięć lat i chcę podziękować, szczególnie dzieciom za ich wkład i zaangażowanie podczas konkursu - mówiła Alicja Lewandowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach.

Idea konkursu zrodziła się dekadę temu jako zapotrzebowanie na taki sposób przedstawienia artystycznego. 

- Mieliśmy od zawsze konkursy recytatorskie, ale one rządzą się swoimi prawami. Tymczasem podczas naszego konkursu uczestnicy mogą pokazać możliwości teatralne.Na tej scenie pojawiło się wiele talentów, które później odniosły sukces w konkursach wojewódzkich - podkreśliła Alicja Lewandowicz.

Tym razem w X edycji konkursu wzięło udział 31 uczestników reprezentujących gminne szkoły podstawowe. Uczniowie wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-4, klasy 5-6.

Wyniki

Kat. klasy 1-2
I m. Cezary Skowron (SP w Polanowicach)
II m. Aleksandra Ciesielska (SP Polanowicach)
III m. nie przyznano
Wyróżnienia Paweł Belt (SP nr 2 w Kruszwicy)

Kat. klasy 3-4
I m. Jarosław Matyjasik (SP Sławsk Wielki)
II m. Oskar Śliwczyński (SP Sławsk Wielki)
III m. Kinga Warmuz (SP nr 1 w Kruszwicy)

Wyróżnienia Maria Lewińska (SP Chełmce), Oliwia Sawikowska  (SP Polanowice)


Kategoria klasy 5-6
I m. Marta Wojciechowska (SP nr 2 w Kruszwicy)
II m. Maria Mikołajczak (SP nr 1 w Kruszwicy)
III m. Karol Tomczak (SP w Chełmcach)
Wyróżnienia nie przyznanoShare on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz