Nadgoplańskie WOPR przedstawiło Aplikację "Ratunek" [VIDEO]


W Inowrocławiu odbyło się Młodzieżowe Seminarium Ratownictwa pn. " Zdążyć z pomocą". Podczas wydarzenia aplikację "Ratunek" przedstawili ratownicy z Kruszwicy.

W wydarzeniu wzięli udział policjanci, ratownicy, przedstawiciele WCPR w Bydgoszczy oraz uczniowie inowrocławskiego "Medyka", którym przypadła rola prelegentów. 

Wydarzenie zorganizowano  po raz pierwszy z inicjatywy asp. szt. Izabelli Drobnieckiej i asp. szt. Jacka Piątkowskiego z Komendy Powiatowej Policji  w Inowrocławiu.

- Pomysł policjantów spotkał się z ogromnym zaangażowaniem w takie przedsięwzięcie ze strony strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu: bryg. Ireneusza Taraszki i st. asp. Roberta Osińskiego oraz ratowników wodnych z Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy: Macieja Banachowskiego i Mateusza Koczorowskiego - informuje Drobniecka.

Swój udział w Młodzieżowym Seminarium miało Nadgoplańskie WOPR, które omówiło aplikację "Ratunek".

- Aplikacja pomaga odnajdywać ludzi na wodzie i w górach. Maciej Banachowski zachęcał do ściągnięcia jej na telefon. Aplikacja jest darmowa - podkreśla Izabella Drobniecka.
Podczas występu ratowników przypomniano numer ratunkowy nad wodą 601 100 100. Dzięki niemu można połączyć się z Wojewódzkim Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Kruszwicy. To numer istotny zwłaszcza dla wędkarzy, żeglarzy, motorowodniaków oraz innych osób uprawiających turystykę wodną.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz