Nad Gopłem ma powstać Ośrodek Sportów WodnychU podnóża Mysiej Wieży szykuje się nowa inwestycja. Klub Wioślarski "Gopło" ma uzyskać dofinansowanie na Ośrodek Sportów Wodnych. 


Choć szczegóły inwestycji nie są znane udało się nam uzyskać kilka informacji o trwających w ostatnim czasie pracach pod Mysią Wieżą. Dokonano m.in. rozbiórki dawnych toalet oraz wyrównano
teren.

- Z inwestycją chcielibyśmy ruszyć na jesień kiedy uzyskamy dofinansowanie na ten cel. Wtedy też rozpoczęłaby się budowa fundamentów. Wszystko zależy od środków o jakie staramy się w kilku źródłach - mówi Stefan Janeczek prezes Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica.Według wstępnej koncepcji na dole ma być sala konferencyjna, szatnie, łaźnia, pomieszczenia komisji antydopingowej a na górze zaplecza socjalne i miejsca noclegowe dla kadr. Budynek ma wkomponować się wizualnie w znajdującą się nieopodal Mysią Wieżę.

- O środki staramy się z kilku źródeł. 21 marca byliśmy w tej sprawie także w ministerstwie. Na razie na wyrównanym terenie zostanie zasiana trawa i posłuży pod miejsce dla zbliżających się Mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu - dodaje rozmówca.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz