Majowe wydarzenia ważne dla uczniów z Rusinowa28 kwietnia uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Rusinowie, przypominali społeczności szkolnej o ważnych dla Polski wydarzeniach.


Podczas uroczystego apelu uczniowie przypominali historię wydarzeń związanych z 1, 2 oraz 3 maja.

Jak podaje placówka 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie oraz kolejna rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. 3 maja jest dniem upamiętniającym przyjęcie niezwykle ważnego dokumentu jakim była Konstytucja  3 Maja z 1791 roku. 8 maja to rocznica zakończenia II wojny światowej.  

- Wszystkie te wydarzenia są dla uczniów bardzo odległe i trudne do zrozumienia, szczególnie dla tych dzieci, które nie uczą się jeszcze historii Polski. Poprzez fragmenty  filmów, prezentacje, piosenki i wiersze piątoklasiści  przypomnieli,  byśmy pozostali wierni wartościom, które w ciężkich dla naszego narodu chwilach ocaliły nas i dawały nadzieję na odzyskanie utraconej wolności i niepodległości- informuje Anna Wiśniewska.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz