Kolejne akcje policyjne na drogachWzmocniono i skoordynowano patrole "drogówki" z Inowrocławia oraz Radziejowa. W czwartek przeprowadzono działania mające na celu kontrolę Drogi Krajowej nr 62 oraz Drogi Wojewódzkiej nr 412.


Policjanci z Inowrocławia i Radziejowa przeprowadzili działania pod nazwą  "Bezpieczna Droga Krajowa nr 62 i Droga Wojewódzka 412. W działaniach wzięło udział 4 funkcjonariuszy z WRD KPP w Inowrocławiu i 4 z Ogniwa RD KPP w Radziejowie.

- Policjanci z Inowrocławia i Radziejowa przeprowadzili wczoraj (29.03.17) działania pod nazwą „Bezpieczna Droga Krajowa nr 62 i Droga Wojewódzka nr 412”. Właśnie te drogi przebiegają  przez teren powiatu inowrocławskiego i radziejowskiego. Zadania mundurowych były ukierunkowane w szczególności na zwracanie uwagi na popełniane wykroczenia takie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych i samych pieszych, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz korzystanie przez kierowcę z telefonów komórkowych podczas jazdy - informuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Inowrocławscy policjanci skontrolowali 40 pojazdów, pouczyli 3 osoby, a 23 ukarali mandatami karnymi, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Służba miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i głównych ciągach komunikacyjnych, a w tym ograniczanie ilości zdarzeń drogowych oraz minimalizowanie ich skutków. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz