Juliusz Nowak zaprasza na Majówkę w OstrówkuSołtys Ostrówka zaprasza na Majówkę w Ostrówku. Impreza rozpocznie się 1 maja o godzinie 12.00.Przygotowania idą pełną parą. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Starosta Inowrocławski Tadeusz Majewski. 

Zgłaszają się drużyny chętne do sportowej rywalizacji podczas Strażackiego Turnieju w Piłkę Siatkową oraz Międzysołeckiego Turnieju Przeciągania Liny. Napływają też receptury potraw na konkursy "Kulinarna Tradycja" i "Nadgoplańska Tradycja". 

 - Zapraszamy serdecznie wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Kruszwica. Na pewno będzie ciekawie - mówi Dorota Pronobis ze Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju "Amicus" - Będą liczne gry i zabawy, występy muzyczne, kino 7D, wspólne zakładanie ogródka społecznego - Miejsca Przyjaznego Pszczołom, a także loteria fantowa, z której zysk przeznaczymy na wsparcie działań ratowniczych Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrówku. 

W przygotowania do Majówki zaangażowała się lokalna społeczność, która przy wsparciu sołtysa samodzielnie wymalowała wnętrze tamtejszej remizy strażackiej. Juliusz Nowak na imprezę zaprosił także samorządowców.

- Szanowni państwo w imieniu organizatorów  zapraszamy do przybycia na Majówkę w Ostrówku. Będą liczne atrakcje m.in. dyskoteka co na pewno zainteresuje młodzież. Będą konkursy, turnieje siatkówki, przeciąganie liny miedzy sołectwami i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - powiedział podczas sesji Juliusz Nowak, sołtys Ostrówka.

Organizatorami Majówki są: Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Złotowo, OSP w Ostrówku, Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus. 

 Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik samorządowy "Panorama Kruszwicka" oraz portal internetowy "MojaKruszwica.pl".
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz