Gigantyczna figura stanie pod Mysią Wieżą. Zobacz niezwykły projekt włocławskiego artystyWielka figura Jezusa Chrystusa stanie pod najbardziej znanym zabytkiem w Kruszwicy. To autorski projekt powołanego ostatnio Społecznego Komitetu odbudowy Pomnika Wdzięczności. Wykonawcą monumentu ma być włocławski artysta Janusz Mrowicki.


Powołany dwa tygodnie temu Społeczny Komitet odbudowy Pomnika Wdzięczności skontaktował się z prywatnym właścicielem ziemi pod Mysią Wieżą oraz włocławskim artystą. Teraz ma dojść do ustalenia szczegółów związanych z ogromną inwestycją jaką jest zbudowanie pomnika Jezusa Chrystusa.

- Skoro nie ma pomnika na rynku to uważamy, że powinien stanąć w równie reprezentatywnym miejscu czyli pod najbardziej znanym miejscem w Kruszwicy. Kontaktowaliśmy się z panem Januszem Mrowickim aby omówić szczegóły  Pomnika Wdzięczności - mówi jeden z lokalnych działaczy.

Jak podkreślają działacze figura będzie mniejsza niż Kazimierzowska wieża. Jest to prośba od mieszkańców, którzy brali udział w konsultacjach przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu w salce Domu Socjalno-Kulturalnego w Kruszwicy.

- W ten sposób kruszwiczanie podziękują za obecność Kruszwicy w chrześcijańskiej Europie. Tego typu pomniki przygotowuje w wielu miastach Polski i Europy i cieszą się niezwykłą popularnością - informuje Mrowicki.

Ogromna figura ma mieć 28 metrów wysokości. Planowane jest także usunięcie płotu, który
dotychczas zaniedbany  teren odgradzał.

-  Prace zostaną przygotowane tak aby nie ingerować w życie mieszkańców. Sprowadzony ciężki sprzęt będzie realizował zadanie od sierpnia do września - dodaje artysta.

Wczoraj w nadesłanym piśmie Społeczny Komitet poinformował, że zakończone zostały wszystkie sprawy formalne związane z inwestycją.


Przeciwników uspokajamy. Materiał jest żartem na 1 kwietnia :)
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Któremu komuchowi na mózg padło, nie macie na co pieniędzy wydawać, mieszkania dla najuboższych budujcie a nie bożka się obstawiacie.
    Chrześcijańska Europa to nowoczesna Europa a nie katolickie zadupie.

    OdpowiedzUsuń
  2. to chyba pryma aprylis...

    OdpowiedzUsuń