Będzie ścieżka rowerowa na Grodztwie?


Kilka miesięcy temu rozpoczęto starania o budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 62 w kierunku Radziejowa. Teraz to zadanie ma zostać zrealizowane.


Wiosną ubiegłego roku doszło do spotkania w bydgoskim oddziale Generalnej Dyrekcji  Dróg Krajowych i Autostrad, w którym uczestniczyli burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak, zastępca Bartosz Krajniak oraz przedstawiciele GDDKiA dyrektor oddziału Mirosław Jagodziński wraz z zastępcą ds. zarządzania drogami i mostami Przemysław Antoniak.

Przedmiotem rozmów była poprawa bezpieczeństwa w obrębie drogi krajowej nr 62. 

- Zaproponowaliśmy pomoc w realizacji zadania polegającego na budowie ścieżki rowerowej z Kruszwicy do Grodztwa. Zobowiązaliśmy się wykonać koncepcję architektoniczno-budowlaną tej inwestycji. Na jej podstawie wykonywany jest obecnie projekt techniczny. Dzięki wsparciu wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, rzeczowa realizacja przedsięwzięcia będzie możliwa w przyszłym roku - wyjaśnia burmistrz Dariusz Witczak.

Nowy ciąg rowerowy miałby połączyć Grodztwo i Kruszwicę. To jednak nie koniec planów budowy ścieżek na terenie gminy. 

- W grudniu zakończyliśmy prace nad projektowaniem kilku odcinków ścieżek rowerowych w Kruszwicy. Nowe ciągi mają powstać przy ulicach: Solidarności, Tryszczyńskiej, Grodzkiej i Słonecznej. Przewidujemy również budowę kładki dla pieszych i rowerzystów pod mostem drogi krajowej, aby połączyć dwa istniejące ciągi. – informuje zastępca Bartosz Krajniak. 

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

6 komentarze:

 1. Tryszczynskiej tj. Ten kawalek do napisu grodztwo czy pociagnieta dalej do ul. Dobreji Brodzek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Tryszczynskiej to Tryszczynskiej!
   czytać ze zrozumieniem nie nauczono! ;)

   Usuń
 2. Gonimy Holandię.
  Przydałaby się ścieżka rowerowa wzdłuż DK 62, wtedy aż do samych Chełmc-Mórg, aż do torów kolejowych, ok. 12 km. Wiadomo, że jest to nierealne. Przede wszystkim środkowy pas zjazdu w ul. Tryszczyńską w kierunku Dobrego na wzór zjazdu w Janocinie.
  Trzeba przyznać, że Pan wojewoda robi kawał dobrej roboty. Dużo Kruszwica zyskuje i na pewno jeszcze zyska.
  Jednocześnie należy zauważyć, że Pan wiceburmistrz Krajniak jest godnym następcą Pana woj. Bogdanowicza. Może już w 2018 r, to ten duet będzie sprawował władzę w gminie, czego szczerze im życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te! wazeliniarz! bo się za mocno wślizgniesz i o żebra potłuczesz!

   Usuń
  2. Dziękuję, BRACIE-GNACIE, za jakże cenne sugestie, wskazówki.

   Usuń
 3. Wszystko ładnie pięknie , tylko te ścieżki to już dawno powinny być, to wszystko za długo trwa, duże pieniądze na ścieżki rowerowe zostały zmarnowane za czasów rządu Gawrysiaka. Cała gmina połączona ścieżkami , czy się kiedyś tego doczekamy ?

  OdpowiedzUsuń