Artur Grobelski z interpelacjami w sprawie Leśnej i GrodzkiejZ końcem marca Artur Grobelski zainterpelował do władz gminy w sprawie Grodzkiej i Leśnej. Zdaniem samorządowca ulice wymagają poprawy.


Radny poprosił o uprzątnięcie ulicy Leśnej. Na drodze zalega bowiem gruba warstwa ziemi.

- Na całej długości drogi, po obu jej stronach, zalega gruba warstwa ziemi, a miejscami całkowicie zasłania ścieżkę rowerową. Na niektórych odcinkach rośnie wręcz trawa. Samo uprzątnięcie ulicy jednak nie wystarczy, należy również wybrać ziemię z pobocza przynajmniej do poziomu ulicy, tak by sytuacja się nie powtórzyła (a przynajmniej w takiej skali) - napisał we wniosku Artur Grobelski.

Samorządowiec zwrócił się także z interpelacją w sprawie ulicy Grodzkiej. Droga wymaga naprawy nawierzchni ulicy Grodzkiej (zalepienie dziur) oraz uzupełnienia kruszywa na jej poboczach.

- Asfalt na tej drodze jest stosunkowo wąski i mijające się samochody przeważnie muszą zjeżdżać na pobocze. Powoduje to powstawanie sporej różnicy poziomów między asfaltem, a pobocze. Poza niebezpieczeństwem, jakie to stwarza, przyczynia się to również do dużo szybszego niszczenia się krawędzi nawierzchni asfaltowej - czytamy w interpelacji radnego.

Zdaniem samorządowca drogi gminy powinny być pod tym kątem regularnie monitorowane, gdyż dużo tańsze i efektywniejsze jest uzupełnienie poboczy kruszywem, niż późniejsze naprawy nawierzchni asfaltowych.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz