Znamy kalendarz imprez na rok 2017. Zenek Martyniuk, Wilki i Mariusz Kalaga w naszej gminie [VIDEO]


 Kalendarz imprez na bieżący rok przedstawiła gmina Kruszwica.  Zapraszamy do nadesłanego materiału.


2 maja w kruszwickim amfiteatrze będzie można usłyszeć  „króla disco-polo”. Zenon Martyniuk, lider disco-polowej formacji Akcent, to postać doskonale znana na polskim rynku muzycznym. Kojarzy go nawet najbardziej zażarty wróg muzyki disco. Bez przebojów Martyniuka nikt już chyba nie wyobraża sobie imprezy, a jego piosenki mają na portalu YouTube dziesiątki milionów wyświetleń.


Tradycyjne Dni Kruszwicy odbędą się 23 i 24 czerwca. Również i w tym roku na deskach nadgoplańskiego amfiteatru pojawią się prawdziwe gwiazdy. W piątkowy wieczór mieszkańców i gości w świat rocka przeniesie zespół Wilki. Znany fanom zespół założony w 1990 r. przez Roberta Gawlińskiego. Początkowo skład zespołu był wielokrotnie zmieniany. W rok od założenia zespołu powstała pierwsza płyta pod tytułem Wilki, która stała się best-sellerem. Utwór „Son of the blue sky” podbił wszystkie krajowe listy przebojów.


Wśród wykonawców sobotniego wieczoru z pewnością wyróżniać będzie się grupa kabaretowa Nowaki, w której skład wchodzi trójka młodych, zdolnych i wybitnie energetycznych zielonogórskich artystów. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów. 
2 lipca po raz pierwszy w Kruszwicy odbędzie się Aquathlon, który wywodzi się z triathlonu, jednej z dyscyplin olimpijskich. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja spotów wytrzymałościowych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Zawody mają charakter indywidualny i będą przeprowadzone w  formule Aquathlonu – pływanie w jeziorze Gopło na dystansie 500 m i bieg na dystansie 5 km.


W lipcu zapraszamy na piątą edycję „Kujawskie Nowalijki”, które odbędą się na Wzgórzu Zamkowym u podnóża legendarnej Mysiej Wieży w Kruszwicy.  Impreza ze swojego założenia promuje lokalną przedsiębiorczość, regionalne produkty żywnościowe, wytwarzane z lokalnych surowców rolnych oraz propaguje zdrowy styl życia. 9 lipca nie zabraknie jarmarku produktów regionalnych, pokazu kulinarnego prowadzonego tym razem przez Dariusza Gnatowskiego znanego z roli Boczka w serialu „Świat według Kiepskich”, plenerowego przedszkola, przedstawienia dla dzieci oraz występu kabaretu.
XVII edycja Imienin Marii w Chełmcach, która odbędzie się 15 sierpnia zwieńczona zostanie występem zespołu Cliver, który na rynku muzycznym zaistniał w dość nietypowych okolicznościach. Otóż formacja zgłosiła się na zorganizowany przez zespół Weekend casting i została zauważona przez telewizję TVN. W konsekwencji o chłopakach powstał reportaż, a widzowie całej Polski mogli oglądać go w popularnym programie „Uwaga. Kulisy sławy” . Od tego czasu zespół nagrywał hit za hitem, a utwory te grane były w każdej dyskotece, pubie oraz festiwalu.Uroczystości dożynkowe, który 27 sierpnia w Ostrowie wzbogaci koncert jednej z najciekawszych postaci na polskiej scenie country Mariusza Kalagi. Podczas koncertu artysta uraczy widownie takimi przebojami, jak "Jedna z gwiazd", "Teraz jesteś tylko moja" czy "Co tu jest grane".Zapraszamy również do wzięcia udziału w innych imprezach organizowanych przez Gminę Kruszwica, Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”, PTTK Oddział Nadgoplański, Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz środowiska sportowe z Kruszwicy: Kujawskie Misterium Męki Pańskiej (09.04.), X Bieg Piastowski (13.05.), XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych „Kruszwica 2017” (20-21.05.), Cała Kruszwica na rowery - rajd rowerowy w rocznicę nadania praw miejskich (3.06.), Kruszwickie Dni Sportu (9-21.06.), Aquathlon Kruszwica 2017 (2.07.), I Mistrzostwa Europy U 23 w wioślarstwie (2-3.09.), XXIX Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń Kruszwica-Kobylniki (7-10.09.), X Memoriał im. Pawła Cieślaka - Ogólnopolski Turniej Koszykówki (8-10.09.), Lato w Parku (10.09.) oraz ok. 40 rajdów rowerowych.

Aby być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi Kruszwicy, zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.gminakruszwica.pl, fanpage Gminy Kruszwica na Facebook'u, Panoramy Kruszwickiej oraz plakatów, na których znajdować się będą informacje o innych bardzo ciekawych wydarzeniach.

Materiał nadesłany


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

4 komentarze:

 1. W zeszłym roku też były szumne plany. A jak było. Wielkie g..no.

  OdpowiedzUsuń
 2. Koncert Dżemu nazwać g***nem ? ^up chyba był w innej miejscowości...

  OdpowiedzUsuń
 3. W ubiegłym roku publiczność dopisała akurat..

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że nie będzie Baciarów...

  OdpowiedzUsuń