Sołectwa wspólnie świętowały Dzień Kobiet


W Pałacu w Kobylnikach swoje święto obchodziły panie z północnej części gminy. Wydarzenie zorganizowały sołectwa Janowic, Kobylnik, Szarleja i Stowarzyszenia Rozwoju Trzech Wsi "PrzeŻeJa".

Zorganizowane w Kobylnikach spotkanie miało charakter integracyjny.  Osoby starsze zyskały okazje do odnowienia znajomości i nawiązaniu nowych.


 - Patrząc na promienne uśmiechy uczestniczek śmiało można powiedzieć, że płci pięknej wieku się nie liczy. Licznie zgromadzone zostały powitane przez przedstawicieli samorządu i sołectw oraz otrzymały od panów przepiękne życzenia. Zebrani wysłuchali koncertu w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej. Muzyczna podróż po świecie w dźwiękach klarnetu i akordeonu przy dowcipnym prowadzeniu pani konferansjer pozwoliła uwolnić marzenia i poczuć odrobinę wolności - mówi Anna Wekwejt, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Trzech Wsi "PrzeŻeJa".


Zorganizowanie koncertu muzycznego  dla seniorów na obszarze wiejskim ma przyczynić się do rozwijania wartości wspólnoty małych społeczności. Dla młodszych pokoleń ma natomiast stać się wskazówką do działań na rzecz lokalnych społeczeństw. Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Kruszwica. 

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz