Samorządowcy zabierają głos w sprawie wycinki drzew na Kasprowicza i Lipowej


W czwartek ruszyły prace związane z wycinką drzew. Prowadzone działania są realizowane w ramach zadania inwestycyjnego "Przebudowa ul. Kasprowicza i Lipowej w Kruszwicy". Głos w tej sprawie przesyła kruszwicki magistrat.


Jak podaje Urząd Miejski w Kruszwicy wycinka została przeprowadzona zgodnie z zezwoleniem Starosty Inowrocławskiego z dn. 19.01.2017 r. W miejscu wyciętych 48 drzew ma zostać posadzonych 48 nowych w tym  wiśnie piłkowane i osobliwe, klony pospolite, katalpy big nonowe oraz lipy drobnolistne.

- 9 marca w budynku kruszwickiego liceum odbyło się spotkanie konsultacyjne podczas którego mieszkańcy osiedla zapoznali się z planowaną inwestycją oraz wyrazili zgodę na wycinkę drzew.  Pierwotnie inwestycja miała polegać na przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ul. Kasprowicza i Lipowej -  podaje Joanna Dzikowska z Urzędu Miejskiego w Kruszwicy.

W związku z  zabezpieczeniem odpowiednich środków w budżecie Gminy Kruszwica w bieżącym roku będzie możliwe również wykonanie nowych nawierzchni ulic.

-W ramach zadania planuje się m.in przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i  zjazdów oraz wykonanie ścieżki rowerowej, która będzie prowadzić od ul. Lipowej do skrzyżowania przy stacji paliw Olkop. Tym samym połączy się ona ze ścieżką budowaną do Kobylnik - informuje wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak.

 W zakresie zadania inwestycyjnego przewidziano również przebudowę oświetlenia oraz rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i  deszczowej dla zapewnienia właściwego odwodnienia rozbudowywanego odcinka drogowego.

- Przebudowa ul. Kasprowicza i Lipowej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy wielokrotnie zgłaszali konieczność remontu tych odcinków dróg. Dzięki realizacji zadania znacząco wzrośnie bezpieczeństwo uczestników ruchu - podkreśla burmistrz Dariusz Witczak.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz