Racice zwycięzcą Memoriału im. Jana Panfila [FOTO]Najlepszą drużyną tegorocznego Memoriał im. Jana Panfila zostały Racice. W pojedynku nie miały sobie równych wygrywając, podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie spotkania.

Organizowany po raz czwarty turniej ma na celu upamiętnienie mieszkającego w Szarleju Jana Panfila. Działacz przez wiele lat poświęcał się zespołowi Zjednoczonych Szarlej.Tegoroczne rozgrywki odbyły się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kruszwicy. W starciu o puchar 
rozgrywek zmierzyło się pięć drużyn. Najsilniejszym zespołem okazały się Racice. Tuż za nimi znalazła się INENERGIA oraz związany z Janem Panfilem Szarlej.

Jan Panfil urodził się 16 maja 1935 roku w Bachorcach. Pracował w Zakładzie Rolnym Łojewo, a po przyjeździe do Szarleja  aktywnie działał dla miejscowych Ludowych Zespołów Sportowych. Wraz z Lechem Derezińskim, a także Dyrekcją PGR udało mu  się zbudować nowe boisko w Szarleju. W roku 1990 w wyniku choroby stracił nogi. Dzięki  zawodnikom i kolegom udało się sfinansować wózek. Mimo choroby nie opuszczał meczy Szarleja. Zmarł 24 stycznia 2000 roku.


Kobylniki-Racice 0:6
Polanowice-INENERGIA 1:3
Szarlej-Kobylniki 2:1
Racice-Polanowice 5:0
Szarlej-INENERGIA 2:2
Kobylniki-Polanowice 0:7
INENERGIA-Racice 0:1
Polanowice-Szarlej 0:4
INENERGIA-Kobylniki 9:0
Racice-Szarlej

Najlepszy strzelec Piotr Kaczmarzewski (7 bramek)

I miejsce Racice 12 pkt
II miejsce INENERGIA 7 pkt
III miejsce Szarlej 7 pkt
IV miejsce Polanowice 3 pkt
V miejsce Kobylniki 0 pktShare on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz