Władze miasta podpisały porozumienie z policjąNa dodatkowe służby policyjne oraz więcej patroli przekazano dzisiaj wsparcie od kruszwickiego samorządu. Porozumienie z burmistrzem Kruszwicy podpisał mł. insp. Marcin Ratajczak, Komendant Powiatowej Policji w Inowrocławiu.


- 2017 rok jest kolejnym, kiedy to władze Kruszwicy inwestują w bezpieczeństwo. Dla samorządów oraz policji ważne jest to, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Dlatego na ten cel przeznaczone zostały środki finansowe, by na ulicach kruszwickiej gminy mogło być więcej służb patrolowych - przekazuje Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Do podpisania porozumienia między burmistrzem Dariuszem Witczakiem a komendantem Marcinem Ratajczakiem doszło w Urzędzie Miejskim w Kruszwicy.

-Na jego mocy dwieście dodatkowych ośmiogodzinnych patroli będzie odbywało się na terenie miasta i gminy. Wyasygnowane środki pieniężne na ten cel to kwota 30 tys. zł.  Realizacja dodatkowych służb patrolowych wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - dodaje rzecznik policji.

Dbanie o porządek publiczny jest jednym z zadań, które wynikają z ustawy o samorządzie miejskim.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz