Nadgoplańskie WOPR wraz z policją i strażą pożarną organizuje Młodzieżowe Seminarium Ratownictwa

fot. Nadgoplańskie WOPR


Na 4 kwietnia zaplanowano w Inowrocławiu Młodzieżowe Seminarium Ratownictwa pn. "Zdążyć z pomocą". Spotkanie poprowadzą Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna  oraz Nadgoplański WOPR.

Przedsięwzięcie odbędzie się w Inowrocławiu w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu przy ul. Kilińskiego 16a, a adresatami przedsięwzięcia będą uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu inowrocławskiego i nauczyciele. 

W inicjatywie wezmą udział: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, policyjny psycholog, strażacy, wopr-owcy, ratownicy medyczni, przedstawiciele WCPR Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy,  dyspozytorzy powiadamiania ratunkowego, uczniowie Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Inowrocławiu.

To inicjatywa z zakresu profilaktyki społecznej, organizowana z myślą o bezpieczeństwie młodzieży. Ma ona na celu zapoznanie, naukę i poszerzenie wiedzy młodych osób na temat reagowania na zagrożenia, umiejętności wzywania i udzielenia podstawowej pomocy, dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. 

MSR będzie miało charakter panelu informacyjnego opartego na: wykładach, prezentacjach i filmach oraz panelu warsztatowego. Dlatego każdy będzie miał okazję być słuchaczem, obserwatorem i zarazem czynnym uczestnikiem biorącym udział „na żywo” w zainicjowanych scenkach. Nabór na seminarium uczestników odbył się poprzez organy prowadzące szkoły oraz na indywidualne zaproszenia.  
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz