Oszuści pukają do mieszkań. Podają się za pracowników ZUSPolicja informuje oraz ostrzega przed osobami, które pukają do mieszkań, pod byle pretekstem wchodzą do środka, a potem okradają właściciela.Ostatnio na terenie Inowrocławia doszło do kradzieży z mieszkania pieniędzy oraz biżuterii. Osoba podająca się za pracownika ZUS wykorzystała wiek i nieuwagę mieszkańca. Po tym jak mężczyzna wszedł do mieszkania dokonał kradzieży.

Jak podaje Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Krystyna Michałek: pracownicy ZUS nie odwiedzają świadczeniobiorców w domu. O wszelkich zmianach w emeryturach i rentach, które są dokonywane  na wniosek lub z urzędu ZUS informuje swoich świadczeniobiorców pisemnie. 

Pracownik ZUS może bez zapowiedzi pojawić się w miejscu zamieszkania ubezpieczonego lub miejscu jego pobytu w związku z kontrolą wykorzystywania zwolnienia lekarskiego. Osoba kontrolująca posiada wystawione przez ZUS imienne upoważnienie do przeprowadzenia kontroli. Pozostałe wizyty pracowników ZUS w domu klienta są poprzedzone wysłaniem pisemnej informacji. 

W przypadku pojawienia się wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

W ubiegłym roku na terenie Inowrocławia policjanci odnotowali przestępstwa, których sprawcami był fałszywy pracownik Urzędu Miasta, PZU czy Opieki Społecznej. Dlatego policja apeluje o czujność, gdy otwieramy drzwi osobom obcym. Nie wpuszczajmy takich osób do mieszkania szczególnie, gdy jesteśmy sami.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz