Janowice: Tak wyglądały zimowe ferie [GALERIA]Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa razem z Sołectwem Janowice zorganizowało w drugim tygodniu ferii zimowych zajęciach dla dzieci. Informację na ten temat przesyłają sami organizatorzy.

Materiał nadesłany

Pierwszy dzień wypełniły gry planszowe, które doskonale integrowały dzieci, które mieszkają niedaleko od siebie, ale na co dzień nie maja okazji się spotkać. Również tego dnia ratownicy z Nadgoplańskie WOPR Kruszwica i opowiedzieli o właściwym zachowaniu się podczas mrozów i na lodzie. Drugiego dnia odbyła się wycieczka do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Inowrocławiu i do przedsiębiorstwa PLAST-MAR w Balczewie. Dzieci zdobyły dużo wiadomości o segregacji odpadów i zobaczyli m.in. produkcję plastikowych doniczek z granulatu. 

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał doniczki i pamiątkowe zdjęcie. Środa była dniem artystycznym, w którym dzieci wykonały piękne laurki dla swoich babć i dziadków oraz uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Monikę Prusik z Agencji Artystycznej Artemon. Natomiast czwartek pachniał pieczonymi babeczkami wykonanymi i ozdobionymi przez uczestników ferii. Tego dnia odbyło się również spotkanie z policjantem. Dzielnicowy Łukasz Kiciński opowiedział o zasadach bezpieczeństwa na co dzień. 

Ferie zakończyły się spotkaniem z okazji Dnia Babci i Dziadka połączonym z zabawą karnawałową. Najmłodsi przedstawili krótki program artystyczny, który wywołał piękne uśmiechy na twarzach gości. Podczas wspólnej zabawy fantastycznie prowadzonej przez Kasię i Irka Gregowskich było mnóstwo radości podczas tańców i konkursów. Organizatorzy bardzo dziękują za zaangażowanie: Monice Brudzińskiej, Angelice Tomaszewskiej, Annie Wekwejt, Anie Pacia i Tomaszowi Łożyńskiemu.

Organizatorzy


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz