Bartosz Krajniak o planach inwestycyjnych w sprawie cmentarzaW listopadzie po raz pierwszy publicznie poruszono temat braku miejsca na cmentarzu w Kruszwicy. Temat przyspieszył przy okazji odpadów, jakie internauci odkryli w wykopanych grobach w miejscach dawnych składowisk odpadów.

Miejsca na cmentarzu pod kolegiatą powoli zaczyna brakować. Z informacji, jakie udało się uzyskać kilka tygodni temu, wolnych miejsc jest już tylko około setki. Z inicjatywą zbudowania cmentarza komunalnego wystąpiła Gmina Kruszwica, której mieszkańcy niezależnie od wyznania mogli do tej pory korzystać z cmentarza należącego do parafii. Zapytaliśmy o szczegóły podjętych w tej sprawie działań.

- Planowana przez nas inwestycja budowy cmentarza ma objąć działki o nr ew. 23/6, 25/2, 21, 32/2 oraz części działki o nr ew. 5/1 położonych w Kruszwicy przy ul. Cmentarnej i Wiejskiej. Do tego typu działań jest konieczna zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kruszwica. Na jej podstawie będzie można przystąpić do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego-informuje Bartosz Krajniak, wiceburmistrz Kruszwicy.

W listopadzie gmina Kruszwica zleciła wykonanie dokumentacji geotechnicznej firmie GEOGRUNT s.c., Zakładowi Badań Geologicznych z Torunia. Po uzyskaniu informacji o przydatności gruntu dla zagospodarowania go na cele cmentarza, Rada Miejska pod koniec grudnia podjęła uchwałę, która objęła zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kruszwica.

- W pierwszej połowie stycznia dokumentacja geotechniczna została przekazana do zaopiniowania do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy, a następnie do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu - dodaje wiceburmistrz.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Inspektora Sanitarnego w marcu bieżącego roku przewidywane jest wyłonienie firmy urbanistycznej oraz przystąpienie do prac nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kruszwica. Zdaniem wiceburmistrza proces ten jest konieczny w celu wyznaczenia właściwego obszaru pod cmentarz komunalny.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

1 komentarze:

  1. I bardzo dobrze, wzorem innych miast dawno powinien powstać a nie jak jest już tak że.

    OdpowiedzUsuń