To nie żart. Do Kruszwicy przybędzie... rada królewska króla Wojciecha LeszczyńskiegoStanisław Leszczyński koronę utracił dwukrotnie. Był królem Polski w latach 1704–1709 i 1733–1736

Na 7 stycznia zaplanowano... VI posiedzenie Rady Królewskiej w Kruszwicy. Nietuzinkowe monarchistyczne ugrupowanie w połowie roku wybrało swojego króla.Posiedzenia stworzonej przed kilku laty monarchistycznej organizacji odbywają się w różnych miejscach Polski. Tym razem zwolennicy króla Wojciecha Leszczyńskiego pojawią się w Kruszwicy.
Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać online. 


Choć wydaje się być to groteską, organizacja oczekuje oddania władzy w ręce Sejmu Walnego. Termin jej przekazania minął z końcem roku.

- Chcielibyśmy uniknąć rewolucji i dlatego apelujemy do okupanta czyli do przedstawicieli III RP, od Prezydenta w dół: przekażcie nam jako legalnym reprezentantom Narodu polskiego władzę zwierzchnią. Możecie liczyć na godne traktowanie i nie prześladowanie. W przypadku przekazania nam władzy w inny sposób niż w sposób pokojowy, na powyższe gwarancje nie możecie liczyć! Przekazanie władzy winno się odbyć do końca 2016 roku! - czytamy w jednym z wpisów na stronie organizacji. 

Według Wikipedii Wojciech Edward Leszczyński jest jednym z działających obecnie samozwańców. Urodził się w 1960 roku. Podaje się za potomka z linii bocznej króla Leszczyńskiego. W celu przejęcia Korony Polskiej i powrotu  do idei sejmikowej zorganizował Sejm Walny Skonfederowany Konfederacją Generalną Niepołomicką pod swoim przewodem. 16 lipca został przez kilkunastu zwolenników wybrany na Króla Polski. Od tego momentu tytułuje się jako Wojciech Edward. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz