Kruszwica i Chełmce naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa


Na policyjnej mapie możemy szybko identyfikować poszczególne obszary pod względem ewentualnych zagrożeń. Aplikacja działa od 8 września ubiegłego roku.


Do końca roku na terenie powiatu inowrocławskiego odczytano łącznie 397 zdarzeń, które wskazywali mieszkańcy. W ten sposób na mapie zaznaczono miejsca niebezpieczne lub takie, które wymagają interwencji policji. Za taką uznano drogę prowadzącą z Kruszwicy do  Chełmc gdzie dość często dochodzi do przekroczenia prędkości. Na mapie znalazła się także Kruszwica, a dokładniej obszar miejski, jako miejsce gdzie może dochodzić do używania środków odurzających (na podstawie zgłoszeń i policyjnych interwencji)

-111 zgłoszeń, czyli blisko 28 procent zostało przez policjantów potwierdzonych. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce wielokrotnie.  Spośród  397 sygnałów najwięcej, bo: 121 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 73 nieprawidłowego parkowania, 50 używania środków odurzających, 48 przekraczania dopuszczalnej  prędkości, 22 przypadki wiązały się ze wskazaniem miejsca grupowania się małoletnich, a 21 niewłaściwej infrastruktury drogowej - podkreśla Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw oraz wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz