Gopło: Odkrywka.info prezentuje dane z kopalni przekazane GIOŚ

Fot.Czas Nieruchomości.

Czy wody kopalniane są czyste? Takie pytania zadała sobie strona internetowa odkrywka.info. I po chwili wskazała odpowiedź publikując dane od samej kopalni. Zdaniem autorów strony raportować emisję m.in. metali ciężkich w wodach kopalnianych.

- Okazuje się, że kopalnia- pisze strona odkrywka.inf o - jest w krajowej czołówce emitentów metali ciężkich! Ilości rakotwórczych soli metali ciężkich zrzucanych do rzeki z odkrywki Tomisławice są ogromne!

-Szanowni Państwo, przecież ta woda powinna być porządnie oczyszczana! Stanowi ona zagrożenie dla ekosystemu Noteci i Jeziora Gopło. Co więcej, metale te wchodzą np. w skład ciał ryb, kumulują się w nich, a my je potem zjadamy! Ile jeszcze osób musi zachorować na nowotwory?-czytamy w udostępnionej informacji.


-Zrzut toksycznej wody kopalnianej do Jeziora Wilczyńskiego bez porządnego jej oczyszczenia spowoduje śmierć ekosystemu jeziora. Najlepszym rozwiązaniem jest tylko odejście od węgla brunatnego na rzecz odnawialnych źródeł energii. Nie będzie odkrywek, nie będzie lejów depresji, nie będzie problemów z opadaniem wody-dodaje twórca strony.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz