Burmistrz w sprawie Bachorc: Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte

fot.archiwum

Na sesji Rady Miejskiej do słów mieszkańców Bachorc odniósł się burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak. Włodarz podkreślił, że ostatecznej decyzji w sprawie szkoły nie ma.

Przypomnijmy przegłosowana przez posłów Prawa i Sprawiedliwości reforma edukacji wchodzi w etap realizacji. Oznacza to, że wkrótce placówki gimnazjalne będą wygaszane. Z informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Kruszwicy wynika, że jedyne dostrzegalne zmiany mogą spotkać Gimnazjum w Bachorcach. Tam w przeciwieństwie do szkół w Kruszwicy przyszłość placówki stoi pod  znakiem zapytania. Na wygaszenie gimnazjum nie zgadzają się jednak sami
mieszkańcy.

- Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec propozycji likwidacji placówki. Mając na uwadze formę systemu oświaty i jej założenia, że szkoła powinna być bezpieczna i przyjazna dla uczniów [...] życzymy sobie takiej polityki edukacyjnej na szczeblu lokalnym, która nie sprowadzi do matematycznych obliczeń, ale dba o harmonijny i prawidłowy rozwój dzieci, a także zaspokaja potrzeby społeczności wiejskiej - czytamy w piśmie jakie złożyli mieszkańcy Bachorc podczas sesji Rady Miejskiej.

Mieszkańcy uważają, że nowa reforma edukacji nie musi zakładać likwidacji placówki. Ich zdaniem ważne jest to aby dzieci mogły uczyć się na miejscu bez konieczności dojazdu do miasta. Ponadto prezentują podział uczniów szkół podstawowych między placówkę w Bachorcach i Woli Wapowskiej. Mieszkańcy są także niezadowoleni, że nie uczestniczyli w grudniowych spotkaniach nauczycieli z samorządem przez co czują się lekceważeni.

- Chciałbym się odnieść do tego co zostało powiedziane, że jesteście państwo lekceważenie przez gminę Proszę zauważyć, że dopiero co weszła w życie ustawa o reformie edukacji. Od tego czasu spotkaliśmy się z środowiskiem szkoły. Prosiłem dyrektora o spotkanie z rodzicami ponieważ jest to jeden z ważniejszych elementów, które tworzą szkolną społeczność. Mówiliśmy o propozycji wypracowanej z perspektywy funkcjonowania całej oświaty na terenie gminy i to właśnie zostało publicznie przedstawione. Proszę zauważyć, że nie ma ostatecznych decyzji w tej sprawie. Rada decyzji jeszcze nie podjęła. Do tego czasu będziemy debatować nad przyszłością placówki - mówi burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Będzie jeden pożytek z PiSiego burdelu edukacyjnego-jak gimnazjum w Bachorcach zniknie to nasza gmina znów stanie się wolna od kościłkowych naleciałości-zniknie raz na zawsze miejsce zapaskudzone imieniem człowieka,który w bardzo aktywny sposób chronił pedofli w sutannach a nazwanie szkoły jego imieniem to wręcz podły czyn za który powinien wstydzić się każdy kto swoją łapę do tego przyłożył!

    OdpowiedzUsuń
  2. Co jest stawiany za argument ze szkola Woli Wapowskiej ma wieksze szanse na pozostanie dalej placówka szkolna czy decyduje o tym nowo powstaly namiot sala gimnastyczna i remont punktu przedszkolnego obiecany już od paru lat ...

    OdpowiedzUsuń