Burmistrz Kruszwicy odpowiada mieszkańcom na petycje w sprawie skupu złomu
W połowie grudnia mieszkańcy Grodztwa złożyli petycję w sprawie skupu złomu. Prowadzona przez przedsiębiorcę działalność ich zdaniem szkodzi środowisku oraz zamieszkującym okolice mieszkańcom.Mieszkańcy ulicy Dobrej pojawili się na sesji Rady Miejskiej. Tam odczytali treść stworzonej przez siebie petycji o przeniesienie w inne miejsce działalności gospodarczej na Grodztwie. Swoją decyzję motywują "zagrożeniami jakie niesie tego typu działalność w samym środku zabudowy domków jednorodzinnych"

Czytaj więcej:
http://www.mojakruszwica.pl/2017/01/mieszkancy-skierowali-do-burmistrza.html


Na petycję tydzień temu odpowiedział burmistrz Kruszwicy. W dokumencie z 11 stycznia czytamy, że "podejmowanie, wykonywanie i zakończenie działalności gospodarczej jest wolne dla każdego na równych prawach, z zachowaniem warunków określonych przepisach prawa".

-Nie można żądać ani uzależniać decyzji w sprawie podjęcia, wykonywania i zakończenia działalności gospodarczej przez zainteresowaną osobę do spełnienia przez nią dodatkowych warunków, w szczególności od przedłożenia dokumentów lub ujawnienia danych, nieprzewidzianych przepisami prawa-wyjaśnia burmistrz.

Jak wyjaśnia w piśmie obowiązujące przepisy nie dają również możliwości wpływania na zmianę lokalizacji istniejącej działalności gospodarczej.

-Obecnie Burmistrz Kruszwicy nie jest organem ewidencyjnym. Organem ewidencyjnym jest minister właściwy do spraw gospodarki-czytamy w dokumencie. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz