Bezpieczne ferie 2017

Fot.Pixabay

Za chwilę ferie zimowe w naszym województwie. Będą trwały od 30 stycznia do 12 lutego. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. 

Aby czas ferii był bezpieczny policjanci, jak co roku w tym okresie prowadzą w szkołach zajęcia edukacyjne na temat niebezpiecznych zachowań.

Policjanci w szczególności apelują do młodszych dzieci i starają się im przekazać wiedzę w jaki sposób unikać zagrożeń, które mogą ich spotkać w czasie zimowych zabaw na śniegu czy lodzie. Aby uniknąć problemów w czasie nadchodzących wolnych dni apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw.

Pamiętajcie:
- pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach!
- nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w pobliżu dróg i ciągów pieszych!
- używajcie kasków podczas jazdy na nartach (na sankach też nie zaszkodzi)!
- dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów!

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru – zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawić nad Waszymi głowami!!!Niestety zbyt dużo wolnego czasu sprzyja też różnego rodzaju pomysłom na jego wypełnienie, nierzadko są to zachowania zgodne z obowiązującym prawem. Zwłaszcza młodzież sięga wtedy po to, co niedozwolone np. różnego rodzaju używki. Stąd nasz apel do rodziców: otoczcie swoje dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań!

Policjanci natomiast obiecują, że w czasie zimowych wakacji będą czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci i sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będą także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

Policjanci życzą pięknych wspomnień z zimowych wakacji!!!

asp. szt. Tomasz Trybuszewski

KWP Bydgoszcz
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz