Andrzej Michalak podsumowuje połowę kadencji


W związku z mijającą w listopadzie połową kadencji burmistrza i radnych Rady Miejskiej zwróciliśmy się do samorządowców z pytaniem jak oceniają lata 2014-2016 oraz swoją działalność na rzecz gminy. Poniżej głos w tej sprawie zabrał radny Andrzej Michalak.

Autor: Andrzej Michalak


NA PÓŁMETKU KADENCJI

 Szanowni Państwo!

Pozwólcie ,że swoje podsumowanie rozpocznę od spraw mi najbliższych, dotyczących Kobylnik, Rożniat, Szarleja, Karczyna i Arturowa. Mieszkańcy tych miejscowości powierzyli mi mandat i to przede wszystkim przed nimi jestem zobowiązany się rozliczyć ze swoich działań. Otrzymanie w wyborach ponad 300 głosów zobowiązuje.Początek tej kadencji to budowa chodnika w Rożniatach oczekiwanego przez mieszkańców tej miejscowości , którzy często mówili ,że o nich zupełnie zapomniano. Cieszę się, że na ukończeniu jest szeroki chodnik (który będzie jednocześnie „ścieżką rowerową „) Kobylniki – Kruszwica .Trwają prace przy budowie ronda.

Zabiegałem o to od lat , w swoich interpelacjach i wnioskach. Można powiedzieć ,że marzenia się spełniają i jest w tych inwestycjach mój maleńki udział. Będzie bezpieczniej i wygodniej – to jest najważniejsze.

Współpraca z Sołtysem Karolem Borowiczem i Radą Sołecką  jest wzorowa. Wspólnie z mieszkańcami decydujemy o przeznaczeniu na różne zadania funduszu sołeckiego. Dzięki temu i przy pomocy Urzędu Miejskiego udało nam się praktycznie zakończyć budowę chodników osiedlowych, postawić kilka punktów świetlnych.

Dbamy o miejscowe drogi ,szczególnie odcinek Rożniaty-Kobylniki. Wraz z Radą Sołecką pomagam w organizacji zajęć dla dzieci i młodzieży, a także dla osób starszych
   
Cieszę się, że nasza impreza Dni Kobylnik od dwóch lat jest ujęta w programie imprez gminnych i cieszy się popularnością również wśród mieszkańców całej gminy.
   
Ważne dla mieszkańców jest, że dzięki moim interpelacjom udało się załatwić sprawę wynajmu świetlicy, która zgodnie z pierwotnymi ustaleniami mogłaby być użyczana dopiero od 2019 roku.
    
Jako Radny staram się to by nasze sołectwo było czyste, drogi przejezdne, mieszkańcy bezpieczni, a przede wszystkim zintegrowani. Staram się wysłuchać każdego i w miarę możliwości pomóc lub udzielić odpowiedzi.

Muszę przyznać, że z kolei kontakt i praca na rzecz Szarleja, Karczyna i Arturowa nie zadowala mnie i zapewne tamtejszych wyborców. Moim usprawiedliwieniem jest to, że niektóre sprawy są niezależne ode mnie. Budowa ścieżki rowerowej Kruszwica – Szarlej-Inowrocław opóźnia się.

Nie można zagospodarować Parku w Karczynie a przyczyną jest miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który do momentu zmiany nie pozwala na jakiekolwiek inwestycje.

Pomagam o ile ktoś się zgłosi z jakimiś problemami, ale mimo że mój numer telefonu jest ogólnie dostępny to mało kto się ze mną z tego rejonu kontaktuje. Pomoc w malowaniu kaplicy i przy restaurowaniu św. figurki to trochę mało. Liczę, że to się odmieni i że mieszkańcy Szarleja i okolic zadbają o lepsze relacje ze mną. Ja cały czas jestem na to otwarty.                    

Kiedyś na zebraniu wiejskim powiedziałem, że mój telefon jest do dyspozycji przez 24 godziny na dobę.
     
Jedną z imprez, którą organizuję z myślą o mieszkańcach Szarleja jest Memoriał Jana Panfila, znanego działacza piłkarskiego, między innymi po to, żeby uhonorować także to środowisko.
   
 Co na kolejne dwa lata. 

Jeśli chodzi o Szarlej, to będę zabiegał o budowę chodnika i miejsc parkingowych (jest to inwestycja, którą można realizować z Powiatem).

W Kobylnikach priorytetem będzie budowa nowej drogi przez Kobylniki (ewentualny generalny remont), a także:

 -Kompleksowa naprawa mostu na rzece Noteć.
 -Rozbudowa placu zabaw przy świetlicy
 -Postawienie nowych punktów świetlnych
  -Utworzenie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi

Jako radny Rady Miejskiej utożsamiam się z zadaniami podejmowanymi przez ostatnie dwa lata. Społeczeństwo jest o tym na bieżąco informowane.

Na przyszły rok zaplanowano, kolejne inwestycje o których można przeczytać m.in. w Kruszwickiej Panoramie.

Cieszę się,  że powstanie boisko lekkoatletyczne, o które wraz z państwem Luzaków i innymi zabiegaliśmy. Sporo zmieniło się na Hali Fregata. Zamontowanie ogrzewania i nowych sanitariatów sprawią, że obiekt ten będzie naprawdę jednym z lepszych w województwie. 

Dopinguję i deklaruję swoje poparcie dla Klubu Wioślarskiego, który chce rozbudować naszą przystań, aby stała się Ośrodkiem Sportów Olimpijskich.

Nowe ścieżki rowerowe, siłownie zewnętrzne i place zabaw to też priorytety.

Oczywiście nie można zapominać o drogach i ulicach, które potrzebują nowych nawierzchni. W miarę posiadanych środków trzeba je po prostu robić.

Ważne jest dla mnie nauczanie i sport dzieci i młodzieży. Organizuję od lat Turniej Pluszowego Misia, pomagam w organizacji innych imprez i to także chcę kontynuować.
     
 Bardzo ważna jest dla mnie polityka senioralna. Jestem członkiem Rady Senioralnej Przy Marszałku Województwa. Aktywnie uczestniczę w pracach klubu Seniora Oświata liczącego 80 członków i 35 – osobowym klubie Seniora Kobylniki.

Cieszę się, że z mojej inicjatywy powstanie już niedługo Senioralna Grupa Doradcza przy Burmistrzu. Pierwszy raz w tym roku będziemy uroczyście obchodzić Gminny Dzień Seniora. Moim marzeniem jest natomiast aby w naszej gminie powstał Dom Seniora.

Kolejne dwa lata będą trudne dla oświaty kruszwickiej, dzięki wprowadzonej przez rząd kontrowersyjnej reformie. Najważniejsze dla nas samorządowców będzie przystosowanie szkół do zmian i zapewnienie pracy dla wszystkich pracujących obecnie nauczycieli.

Szanowni Państwo !

   Jak wynika z przedstawionego sprawozdania, w którym nie mówi się o spotkaniach, zebraniach uczestnictwie w różnego rodzaju uroczystościach i imprezach. Sporo się wydarzyło, a najbardziej cieszy fakt, że mój program wyborczy jest konsekwentnie realizowany. Przedstawiam go poniżej.
  

      Wszystkim, życzę Szczęśliwego Nowego Roku, niech się nam dobrze żyje i powodzi. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz