Znamy nazwisko szefa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy


Po przerwie trwającej półtora roku Przedsiębiorstwo Komunalne w Kruszwicy będzie miało prezesa. Dziś na sesji Rady Miejskiej ogłoszono kto zasiądzie w fotelu gminnej spółki.


Trwający prawie półtora roku okres w historii Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy został przerwany. Z informacji przekazanych przez burmistrza Kruszwicy Rada Nadzorcza zgodnie podjęła decyzję w sprawie obsadzenia funkcji prezesa spółki.

Przypomnijmy w 2015 roku po 10-letniej pracy z funkcją prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Kruszwicy pożegnał się Leszek Bronka. Temat jego odwołania odnalazł swoje odbicie w lokalnej prasie oraz przestrzeni internetowej wzbudzając emocje po obu stronach powstałego wówczas sporu.

Rozstrzygnięcia nie przyniósł również rozpisany przez Radę Nadzorczą 26 czerwca 2015 roku konkurs na stanowisko prezesa.W lipcu przed ogłoszeniem wyników konkursu lokalna prasa poinformowała, że czarnym koniem konkursu może być znana w środowisku inowrocławskim Wiesława Pawłowska, radna powiatu inowrocławskiego reprezentująca Platformę Obywatelską, szef Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także jak informował ówczesny tygodnik "zaufana Prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy". Na stanowisko łącznie aplikowało 14 osób z czego 4 spełniały postawione przez Radę Nadzorczą wymagania. Mimo przeprowadzonych rozmów, stanowiska prezesa nie powierzono żadnemu spośród kandydatów.

- Po wnikliwiej analizie Rada Nadzorcza doszła do wniosku, że żaden z kandydatów w sposób zupełny nie daje gwarancji odpowiedniego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Braliśmy pod uwagę jakość zarządzania  firmy dlatego nie wybrano żadnego z kandydatów. Ta decyzja jest ostateczna - mówił latem 2015 roku burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Przez cały ten okres pracą kruszwickiego przedsiębiorstwa kierowała Agnieszka Chojnowska. Okazuje się jednak, że "bezkrólewie" dobiegło końca.

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował o wybraniu na stanowisko prezesa Piotra Zielińskiego, mieszkańca Kruszwicy. Decyzja ta zaakceptowana została we wtorek 13 grudnia przez Radę Nadzorczą.

***
Wkrótce postaramy się przybliżyć sylwetkę nowego prezesa spółki.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz