Zbierają paczki dla bohaterówW gminie zakończyła się akcja związana ze zbiórką "Paczka dla Bohatera". Od sześciu lat zbierana jest żywność i środki czystości dla osób będących kombatantami wojennymi, obecnie żyjącymi bardzo skromnie.


W Kruszwicy akcję zainicjowała Katarzyna Hałasa przy wsparciu Ilony Dybicz, Justyny Deptulskiej i Ewy Urbanek. Do "Paczki dla Bohatera" przyłączyło się Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Ewy Lewańskiej.


- W środę 14.12.16 zebrane dary z wyżej wymienionych placówek zostały przekazane na ręce pana Ramzesa Temczuka, koordynatora tej inicjatywy na terenie Gniezna .Spotkał się on z dyrekcją szkoły , przedstawicielami nauczycieli oraz Samorządu Uczniowskiego ,a w przedszkolu z w-ce dyrektorem przedszkola, wychowawcami i wychowankami. Gość przeprowadził również pogadanki na temat akcji, bohaterów, których dotyczy, patriotyzmu oraz rekonstrukcji historycznej w tym munduru w jakim przybył. To właśnie w kręgach rekonstrukcyjnych zrodziła się idea paczki dla Bohatera a jej pomysłodawcą i ogólnopolskim szefem jest Tomasz Sawicki założyciel grup rekonstrukcyjnych GRH Borujsko i GRH 12 Pułku Ułanów Podolskich - przekazuje Katarzyna Hałasa.

Finał akcji miał miejsce natomiast 17 grudnia. Dary zebrane w Kruszwicy powędrowały do gnieźnieńskich kombatantów. W naszej gminie paczkę odebrała Kazimiera Zadka, więzień polityczny lat 50-tych.

- Kruszwiccy koordynatorzy akcji zwracają się z apelem o informacje o żyjących kombatantach na terenie miasta Kruszwica i jej okolic , może być również Inowrocław. Panie mają nadzieję ,że w przyszłym roku akacja nabierze większych rozmiarów i włączą się do niej inne placówki oraz mieszkańcy miasta. Być może uda się powiększyć listę tutejszych kombatantów .Dzięki „Paczce dla Bohatera” i życzliwości darczyńców ,Ci Bohaterowie, mają radosne Święta i świadomość ,że pamięć o nich nie umiera, nawet wśród młodego pokolenia - dodaje rozmówca.

Kontakty można przekazywać m.in. na adres bohonosmojakruszwica@interia.pl lub mail firmowy kujawskagrupamedialna@gmail.com.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz