Skąd się biorą gwiazdy na choince?Mistrz Mowy Polskiej Piotr Majewski odwiedził Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit” gdzie poprowadził prelekcję pt. „Skąd się biorą gwiazdy na choince?”. 


W spotkaniu uczestniczyli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, koło astronomiczne działające przy Astrobazie, miłośnicy astronomii oraz uczniowie klas I z Gimnazjum nr 1 i 2 w Kruszwicy oraz Bachorc.

-Wszyscy mogli poznać historię świątecznego drzewka  i jego dekoracji. Bohaterką spotkania była gwiazda,która towarzyszyła Jezusowi przy narodzinach - betlejemska. Pan Majewski w ciekawy sposób przedstawił wiele fascynujących teorii, czym tak naprawdę mogła ona być. Zebrani słuchali z nieukrywanym zainteresowaniem i fascynacją. Po zakończonej prezentacji prelegent zachęcił wszystkich do udziału w konkursie organizowanym przez Polskie Radio PiK - przekazuje członek koła astronomicznego Jan Malczak.

Po wykładzie prezenter odwiedził kruszwicką Astrobazę. Tam nagrał audycję radiową z miłośnikiem astronomii- Januszem Piweckim oraz Zbigniewem Chałupczakiem. Swoje „5 minut” mieli także laureaci IV Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego- Martyna Majewska, Adam Stępień, Oliwier Wiśniewski i Jan Malczak, których do konkursu przygotowały lona Dybicz i Magdalena Musiałowska.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz