Poetka Alicja Kuberska odwiedziła Kruszwicę [FOTO+VIDEO]


Inowrocławska poetka odwiedziła Kruszwicę. Alicja Kuberska była gościem spotkań poetyckich prowadzonych przez Magdalenę Jagiełłowicz.Spotkanie poetyckie zorganizowano 16 grudnia. Alicja Kuberska przedstawiła swoje dokonania artystyczne m.in. utwory pisane po angielsku, a nawet zapisane w języku koreańskim.
Poetce towarzyszyli przyjaciele, którzy zapewnili występ wokalny spotkania. Alicja Kuberska urodzona w Świebodzinie jest bezpośrednio związana z Kujawami i Inowrocławiem. Zadebiutowała w 2011 roku tomikiem „ Szklana rzeczywistość”. W 2012 roku wydała kolejny zbiorek wierszy pod tytułem „Analiza uczuć”. Trzeci tomik „Moments”, został wydany w języku angielskim, zarówno w Polsce jak i USA. Rok 2014 zaowocował powieścią zatytułowaną „Wirtualne róże” i tomikiem „Na granicy snu”. W 2015 roku ukazały się tomiki :„ Girl In the Mirror” w Wielkiej Brytanii, „Love me” oraz    „( Not) my poem” w USA” oraz opublikowała w USA międzynarodową antologię „ The other side of the screen”. W 2016 roku wydała w USA tomik zatytułowany „ Taste of love” oraz antologię „Love is like Air”.


W tym samym roku ukazała się książka poetycka „Złodziejka snów ”. Jej wiersze zostały opublikowane w wielu antologiach i czasopismach w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Belgii, Indiach, Włoszech, Australii, Izrael , Korei Południowej. Laureatka wielu konkursów krajowych oraz  międzynarodowego konkursu Nosside we Włoszech. Dwukrotnie nominowana do nagrody Pushcart Prize w USA. Alicja Kuberska jest członkiem SAP II O/Warszawa od 2011 roku. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz