Paserzy luksusowych aut trafili pod dozór policji


 Zatrzymani kilka dni temu dwaj mężczyźni, na terenie posesji pod Inowrocławiem zostali doprowadzeni do oskarżyciela. Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa.W tym tygodniu kryminalni na terenie jednej z miejscowości powiatu inowrocławskiego, odkryli samochodową dziuplę. Tam zabezpieczono porsche rocznik 2015 wartości blisko 290 tysięcy złotych oraz podzespoły od trzech innych luksusowych aut. Do sprawy zostali zatrzymani bracia w wieku 42 i 43 lata, którzy trafili do policyjnego aresztu.

- Policjanci pracowali nad sprawą, ustalali udział i rolę mężczyzn w przestępczym procederze. Badali źródło pochodzenia innych części od pojazdów marki: Jaguar, Porsche Panamera i Audi A5 zabezpieczonych w tym samym miejscu. Kryminalni potwierdzili, że elementy i podzespoły samochodowe również pochodzą od skradzionych pojazdów na terenie Niemiec w okresie listopada i grudnia tego roku. Łączna wartości wszystkich utraconych samochodów to prawie 860 tys. złotych - przekazuje Izabella Drobniecka.


Policjanci doprowadzili mężczyzn do oskarżyciela i przedstawili mu zebrane materiały dowodowe. Wnioskowali też o tymczasowe aresztowanie dla zatrzymanych. Po tym, jak mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, oskarżyciel zdecydował, że zostaną oni objęci policyjny dozorem. 43-latek będzie musiał także wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 20 tys. zł. a jego młodszy brat ma zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi mu 10 lat.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz