Mieszkańcy Mickiewicza komentują stan swojej drogi. Radny zabiera głos


Mieszkańcy ulicy Mickiewicza przesłali zdjęcia jakie wykonano po ostatnich opadach deszczu. Z fotografii można wyciągnąć wnioski, że droga jak wiele w gminie potrzebuje przebudowy.


Chodzi o część drogi, która stała się w ostatnich kilku latach przedłużeniem ulicy Mickiewicza. To właśnie tam budują swoje domy kolejni mieszkańcy.

- Tak wygląda ulica Mickiewicza po ostatnich opadach deszczu. W grudniu mija dziewięć lat jak zamieszkali tutaj mieszkańcy. Jak w takim tempie radni z włodarzami będą działać to niektórzy mogą nie doczekać się utwardzonej drogi na osiedlu - skomentował nadesłane informacje jeden z mieszkańców.


Krytyka dotknęła także radnego tego okręgu Aleksandra Budnera.

- Żeby było śmieszniej to najbrzydsza droga w Kruszwicy, jest tam gdzie mieszka przewodniczący rady miasta ciekawe czy go jeszcze biorą - skomentował pan Piotr.

 O zdanie w tej sprawie zapytaliśmy samego radnego tego okręgu Aleksandra Budnera. Samorządowiec od początku tej kadencji pełni także funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej.

- Na ulicy Mickiewicza poczyniliśmy prace w okolicach restauracji Gugała jakieś 8 lat temu. Wykonano wówczas prace związane z kanalizacją i deszczówką. Tymczasem odcinek o którym mówimy doczekał się oświetlenia. Jest mi tylko przykro, że w ten sposób komentuje się tą sytuację bowiem wszyscy wiemy, że pieniędzy do budżetu nie napompujemy. Rozmawiałem o tym m.in. z radnym powiatu Markiem Kościńskim - mówi Aleksander Budner.


Samorządowiec w rozmowie z naszym serwisem potwierdził, że kwestia drogi to nie tylko jej utwardzenie, ale także konieczność wykonania kanalizacji.

- Są to zatem środki znaczne. Jest mi przykro bo można o tego typu rzeczach porozmawiać w urzędzie jeszcze przed uchwaleniem budżetu. Teraz wiemy, że budżet został już przyjęty i uchwalony. Chciałbym także dodać, że jest wiele do zrealizowania więc proszę o spokój i cierpliwość  bo jest naprawdę sporo miejsc, które od lat potrzebują naszej pomocy - mówi nasz rozmówca.
Samorządowiec przypomniał m.in. o problemach związanych z ulicą Poznańską gdzie mieszkańcy borykają się z problemem kanalizacji.Tam w ostatnim czasie interweniowały władze gminy.

- Rada musi realizować te zadania, które w danej chwili wydają się być naprawdę najważniejsze. Co do ulicy Mickiewicza postaram się o nawiezienie na drogę kruszywa w celu jej utwardzenia - skomentował radny. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

4 komentarze:

 1. "W grudniu mija dziewięć lat jak zamieszkali tutaj mieszkańcy. "

  O matko! i już ci się należą wszelakie wygody!
  A co mają powiedzieć mieszkańcy tej gminy co wybudowali się 60 lat temu i do dziś nie mają drogi,lampy czy kanalizacji? a ten już ma pretensje bo przecież w mieście se dom pobudował to mu się należy!
  .... ci się należy-jak nie będzie co z pieniędzmi zrobić to zrobią i tam tę twoją zakichaną dróżkę!

  OdpowiedzUsuń
 2. My przy Wspólnej nie płaczemy Panie Piotrze.
  Będą pieniądze, to i nam zrobią ulicę.
  Proponuję poczekać na swoją kolej.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałbym dodać, że wyżej wymienione domy stoją w miejscu gdzie jeszcze 25 lat temu były podmokłe łąki a kanał melioracyjny biegnący przy tzw. "małym lasku" po roztopach wypełniony bywał po brzegi wodą. Kupiło się działeczkę po taniości to teraz się ma:):P

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałby nadmienić, że wyżej wymienione domy zostały zbudowane w miejscu gdzie jeszcze 25 lat temu były podmokłe łąki. Co roku po jesiennych deszczach i wiosennych roztopach stała na polu woda. Jeszcze całkiem niedawno chyba w 2010 roku biegnący w pobliżu kanał melioracyjny po roztopach wypełniony był po brzegi wodą. Kupiło się po taniości działeczki od Rysia z Taxi to się teraz ma....:):P

  OdpowiedzUsuń