Kruszwica nie zawiodła. Tak bawiliśmy się na charytatywnym maratonie Zumby [RELACJA VIDEO]


Dobre serce kruszwiczan oraz chęć niesienia przez nich pomocy sprawiła, że wsparcie dla Krzysztofa Ćwikły było ogromne. Tylko podczas wczorajszego maratonu zebrano blisko 14 tysięcy złotych.


Krzysztof Ćwikła jest znanym mieszkaniec podkruszwickiej wsi. Skończył trzydzieści pięć lat. Od roku dzielnie walczy z chorobą jaką jest SLA. Stwardnienie Zanikowe Boczne stopniowo niszczy mięśnie

Album zdjęć:tutaj.

- Gdy muszę się umyć, wołam mamę, gdy jestem głodny, tatę. Chciałbym wyjść na dwór, ale mięśnie mam sztywne a każdy najmniejszy krok sprawia mi ból. Moje życie ogranicza się do skrótu SLA, ale niewielu go rozumie, więc objaśniam, po łacinie Sclerosis Lateralis Amyotrophica, w  naszym języku Stwardnienie Zanikowe Boczne - przekazuje Krzysztof.

Aby wspomóc mieszkańca naszej gminy, wczoraj na hali widowiskowo-sportowej zorganizowano charytatywny maraton połączony z zbiórką funduszy na jego leczenie. Oprócz cegiełek każdy obecny na hali mógł wziąć w przygotowanej przez organizatorów licytacji gadżetów. W imprezie wzięli udział również mieszkańcy m.in. sąsiednich gmin. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz