Kontrolują miejsca gdzie przebywają bezdomni


Okres zimowy to trudny czas dla tych, którzy nie mają "dachu nad głową". Policjanci z Inowrocławia systematycznie odwiedzają miejsca, gdzie mogą spotkać osoby bezdomne, by im pomagać. Przekonują ich przy tym aby korzystali ze schronisk i ogrzewalni.


-Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Często szukają one schronienia w pustostanach, zniszczonych budynkach czy działkowych altanach. Chroniąc ich życie, policjanci praktycznie codziennie mają w zadaniach sprawdzanie takich obiektów. W przypadku zastania tam osób, mundurowi radzą im i przekonują, by udały się do placówek na terenie powiatu, które to placówki oferują im nocleg, wyżywienie i pomoc-przekazuje asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. 

Dzielnicowi sprawdzali opuszczone budynki na terenie gminy Inowrocław. Choć nie zastali w nich nikogo, to obiekty te będą cały czas sprawdzane. 

-Jeśli ktoś ma wiedzę, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, proszony jest o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Inowrocławiu pod numerem 997 i 112. Natychmiast mundurowi sprawdzą te informacje. Działajmy wspólnie tak, by zdążyć z pomocą!- alarmuje policja.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz