Dzieci z Sołectwa Janowice odwiedziły Fabrykę BombekW Sołectwie Janowice wszyscy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem dzieci miały okazję odwiedzić fabrykę bombek w Gnieźnie.


- W fabryce ozdób świątecznych uczestnicy poznali tajniki powstawania bombek choinkowych: od dmuchalni, gdzie pracownicy ogrzewali szklane rurki i dmuchali z nich kule i inne kształty, poprzez srebrzalnię, w której czarowano bombki i zmieniano je w srebrne lustra, aż do lakierni, gdzie ozdoby otrzymywały piękne kolory. Ostatnim etapem była dekoratornia, w której ozdabiano kule w przepiękne wzory. Dzieci i dorośli wzięli udział w warsztatach, podczas których, zainspirowani wskazówkami prowadzących, ozdobili bombki, które zabrali do swoich domów - mówi Anna Wekwejt.


Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pięknie zdobioną bombkę ze swoim imieniem. Takie ozdoby otrzymały wszystkie dzieci z Janowic, Przedbojewic i Żernik, także te, które nie wyjechały na wycieczkę do Gniezna. Będą one wyjątkową dekoracją świątecznej choinki. Organizatorzy dziękują Gminie Kruszwica za udzielone wsparcie.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz