Chcą działać na rzecz rolnictwa: Solidarność Rolników Indywidualnych ponownie w Kruszwicy


Wczoraj w biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości spotkali się rolnicy, którzy utworzyli NSZZ RI "Solidarność". W ten symboliczny sposób organizacja po latach nieobecności powraca do nadgoplańskiej gminy.Wczoraj rolnicy spotkali się z biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości z burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem oraz Markiem Kościńskim z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Inowrocławiu. Poruszone zostały tematy związane z planowanymi inwestycjami w gminie Kruszwica jak i sytuacją rolnictwa w naszym regionie.
- To nie jest pierwsze podejście do odtworzenia struktur na terenie gminy. Takie próby podejmowane były kilka lat temu. Zainteresowania jednak nie było. Rolnicy byli zawiedzeni Solidarnością RI, a głównie tym, że działaczami organizacji zostawali ludzie poprzedniego systemu. Obecnie potrzeba takiego ruchu jest spora. Z czasem liczba członków będzie wzrastać - zapewnia Wiesław Sztafel, skarbnik organizacji. Pierwsze spotkanie rolników odbyło się 28 października. To właśnie wtedy wybrano zarząd organizacji. Przewodniczącym rolników został Jarosław Kozłowski. 

-Spotkaliśmy się wcześniej przed zawiązaniem koła, braliśmy udział w zjazdach powiatowych i wojewódzkich. Obecnie deklarację członkowską podpisało 17 osób - informuje Tomasz Wijaszka, zastępca przewodniczącego. 

W organizacji działają także m.in. Jan Czyściecki, Bartłomiej Kozłowski oraz Kacper Wijaszka. Wszyscy zasiadają w komisji mandatowo-skrutacyjnej.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

 1. Czyżby obecny PiSi nieRząd był potencjalnym przeciwnikiem "zielonej Solidarności"?
  -bo nie bardzo rozumiem po co w dzisiejszych czasach zakładać związek skoro "przewodnia siła narodu" robi tak dobrze tym,którzy pomogli poprzedników odsunąć od koryta do którego obecni (straszliwie wygłodzeni)dorwali się z niepohamowanym obżarstwem.
  Niech Wijaszki i inni nie mydlą oczu, tylko od razu przyznają że będą maszerować z władzą ramie w ramie jak w "oryginale S. pan Kacperka" maszeruje z pierwszym sekretarzem KC PiS-dla dobra ludu pracującego miast i wsi ;)
  PiSiorki przestańcie mydlić oczy rolnikom(prawdziwym)bo jesteście obecnie największą zakałą rolnictwa i wasze(PiSich aktywistów) pozorne działania w niczym nie poprawią sytuacji rolnictwa gdyż wasza wierchuszka skłóciła się już ze wszystkimi wokoło,za to ociepla z Białorusią -Kołchozy comeback?

  OdpowiedzUsuń
 2. Instruktor nauki jazdy jest teraz specem od modernizacji rolnictwa.Brawo dobra zmiana.

  OdpowiedzUsuń