W Zespole Szkół Ogólnokształcących zorganizowano warsztaty artystyczne [FOTO]Kolejny rok uczniowie ZSO uczestniczą w warsztatach artystycznych "Zróbmy sobie arcydziełko". Prace odbywają się techniką decoupage.


-Metoda polega na wieloetapowym ozdabianiu przedmiotów. Na naszych spotkaniach powstają cudownie ozdobione drewniane herbaciarki, chusteczniki, szkatułki, podkładki pod kubeczki, zakładki, świeczniki  i przyborniki na biurko. Każda rzecz jest jedyna w  swoim rodzaju, bo wykonana własnoręcznie i w konwencji przyjętej przez twórcę – przekazały organizatorki  warsztatów Magdalena Stanny i Barbara Kostur.


Przepis na oryginalne dzieło jest bardzo prosty: trochę cierpliwości, odrobina chęci, chwila czasu i ciut zmysłu artystycznego. -Chętnych na zajęcia nigdy nie brakuje. Aż trudno uwierzyć, że to już piąta edycja naszych warsztatów- dodają organizatorki.


Jak co roku wykonane prace będą wystawione na kiermaszach charytatywnych w naszej szkole. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną wykorzystane na przygotowanie paczek w ramach prowadzonej przez SK PCK  Gimnazjum nr 2 akcji „I TY możesz być Świętym Mikołajem”.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz