Sypią się mandaty i pouczenia. Trwa akcja "Bezpieczny pieszy"Policjanci WRD z Inowrocławia prowadzą intensywne działania na drogach by poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu.W działaniach pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzonych już trzeci z kolei, prócz mundurowych z Komendy Powiatowej Policji, uczestniczyli także policjanci z Oddziału Prewencji w Toruniu.

Podczas działań patrole z Inowrocławia zasilone policjantami z Torunia zwracały szczególną uwagę na to, czy piesi przestrzegają podstawowych przepisów ruchu drogowego. Po wynikach kontroli widać, że nie wszyscy piesi dbają o własne bezpieczeństwo, a przecież o wypadek nie trudno.

Wczoraj (22.11) mundurowi ukarali mandatami 2 pieszych, a 39 pouczyli. Oto jakie najczęściej błędy na drogach dopuściły się osoby piesze:

·        przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – 25 przypadków,

·        8 osób nie używało elementów odblaskowych,

·        chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni – 7 pieszych.

Działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi, nie powodują, tego, że policjanci „przymykają oko” na kierowców, którzy łamią przepisy. Tylko wczoraj ujawnionych nieprawidłowych zachowań na drodze przez kierujących było 34. Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne.  

Źródło: KPP Tekst: KPP/PB
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz