Światowy Dzień Cukrzycy 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących


14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących.


Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest pod hasłem "Działaj już dziś, by zmienić jutro!". W akcji wzięli udział uczniowie ZSO w Kruszwicy przy współpracy z NZOS Przychodnia "Twoje Zdrowie".

-Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły przystąpili do badania poziomu cukru we krwi za pomocą glukometru. Badanie przeprowadziła pielęgniarka szkolna Izabela Górska. Akcesoria do badania  przekazała NZOZ Przychodnia "Twoje Zdrowie" w Kruszwicy-informuje Anna Sikorska organizator lokalnego wydarzenia.Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 przygotował i udostępnił uczniom materiały informacyjne o chorobie, jaką jest cukrzyca. Przeprowadził również konkurs wiedzy o cukrzycy, w którym ex aequo zdobyli 4 pierwsze miejsca Monika Stanek, Dominik Stasiak, Michał Zdziarski oraz Jacek Dłużyński. 

-Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie tym dniem będzie jeszcze większe. Dziękujemy za współpracę z naszą rejonową przychodnią oraz gratulujemy sukcesów w konkursie-dodaje rozmówca.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz