Rusza V edycja Akademii Nowoczesnego PatriotyzmuWystartowała nowa, piąta już edycja Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Co roku kolejne grupy młodych ludzi udowadniając jak wiele można zmienić w małej ojczyźnie. Ogólnopolski projekt o ugruntowanej renomie jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej, 
a realizowany  w formie warsztatów (w tym gier symulacyjnych), pracy społecznej oraz konkursu. 


Uczniowie wykonują po zajęciach Akademii lokalne działania wg własnego pomysłu, przy okazji ucząc się współdziałania dla wspólnego dobra. Sami angażują sponsorów, lokalne władze i innych partnerów. 

-Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczestnicy przeżywając niezapomnianą przygodę, jednocześnie na trwałe zmieniają otaczającą ich rzeczywistość i, o czym jesteśmy przekonani, także swoje podejście do patriotyzmu-informuje Agnieszka Marianowicz-Szczygieł .

Akademia opiera się na trzech filarach: pielęgnuje kulturę pamięci, przygotowuje do samorządności i promuje patriotyzm gospodarczy.  Patronem honorowym projektu jest Minister Edukacji Narodowej,  partnerem strategicznym – Fundacja PKO Banku Polskiego, a inicjatorem i organizatorem - Klub Jagielloński. W zajęciach  Akademii wzięło udział jak dotąd ponad 11 tys. uczniów z całej Polski i zrealizowano kilkaset wprawiających w niekłamany podziw projektów społecznych.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz