Oferta dla młodych kruszwiczan: Ruszył projekt "Mobilni na rynku pracy"


W kwietniu informowaliśmy o projekcie "Mobilni na rynku pracy"- programie, który ma aktywizować młodych bezrobotnych ludzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Projekt realizowany jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne-Oddział w Bydgoszczy we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy oraz Bydgoskim Klastrem Powiatowym. 
Do tej pory utworzono trzy grupy uczestników. Dla wszystkich przeprowadzono kursy zawodowe i językowe. 

-Tym sposobem uczestnicy przygotowali się do wyjazdu na Maltę lub do Niemiec. Miejsce stażu zawsze dostosowujemy indywidualnie do każdej osoby, stąd duża rozpiętość zawodów, w których są one realizowane. Dotychczas mogliśmy obserwować nabywanie umiejętności w projekcie w takich zawodach, jak: barman, fotograf, logistyk, ogrodnik, informatyk, pracownik produkcji, specjalista HR, krawcowa, tłumacz, pracownik obróbki drewna i metalu oraz wielu innych-informuje Maria Treder starszy specjalista ds Programu IdA.

Oprócz tego, dzięki wycieczkom i kursom językowym kontynuowanym za granicą, uczestnicy poznawali kulturę i kraj stażu. Nie musieli martwić się o koszty tych atrakcji, ani o zakwaterowanie czy ubezpieczenie, które podobnie jak wyżywienie i przejazdy są finansowane ze środków projektu.

-Dwie grupy wróciły już do Polski i są objęte poradnictwem oraz pośrednictwem pracy. Mogą odbywać też staże krajowe i dalsze kursy zawodowe. Wszystko odbywa się bezpłatnie, ponieważ projekt jest współfinansowany ze środków unijnych. Dzięki tym działaniom już pierwsi uczestnicy mogą wykorzystać zdobyte nowe kompetencje i podejmują zatrudnienie-dodaje rozmówca.

Aktualnie rozpoczyna się rekrutacja do nowej grupy, która będzie odbywać  staże na południu Włoch. Od 14.11.2016-05.12.2016 można składać formularze rekrutacyjne. Miejsce i godzina spotkania rekrutacyjnego w Inowrocławiu zostaną podane już niebawem, dlatego warto śledzić projekt na Facebooku Projekt strona gdzie podawane są na bieżąco aktualności odnośnie projektu i rekrutacji. Do projektu zapraszane są osoby w wieku od 18 do 35 lat.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz