Marcin Michalak miał rację? Przy drodze Bachorce-Głębokie stoją tylko dwa domyKilka tygodni temu interpelację w sprawie drogi Bachorce-Głębokie złożył radny Grzegorz Stanny. Postulował on, by odcinek ten zgłosić do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

We wrześniu wniosek formalny Adama Molendy poparło dziewięciu samorządowców i doprowadziło tym samym do wykreślenia ze zmian budżetowych ulicy Chabrowej. Na drogę można było pozyskać największe w gminie dofinansowanie. Uczestniczący w głosowaniu Grzegorz Stanny zaproponował w zamian za Chabrową, drogę Bachorce-Głębokie. Zdaniem radnego na ten odcinek drogi można będzie pozyskać środki zewnętrzne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

-Są miejscowości, gdzie również można skorzystać z PROW i tam mieszkańcy pamiętają nawet
Mieszka I, a nie 60 lat jak wy mówicie. Jeśli wam zabierzemy, to komuś zrobimy. Jest kawał drogi do was zrobiony i powinniście się z tego cieszyć. Każdy powinien dostać po trochu- mówił radny w kierunku oburzonych mieszkańców ulicy Chabrowej.

W okresie międzysesyjnym do przewodniczącego Rady Miejskiej Aleksandra Budnera złożono
wnioski o zorganizowanie kolejnych spotkań z mieszkańcami. Pisma w tej sprawie przygotowali
Artur Grobelski, Adam Molenda i Grzegorz Stanny, który poprzednio w głosowaniu odrzucili
ulicę Chabrową. Na spotkania z radnymi zaproszenie otrzymali mieszkańcy okręgów wyborczych w/w radnych. Sprawę skomentował Marcin Michalak, który aktywnie działa na rzecz ponownego rozpatrzenia ulicy Chabrowej.

-Zaskakuje mnie radny Grzegorz Stanny bowiem proponuje, aby do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zgłosić drogę Bachorce-Głębokie. Zorientowałem się w tej sprawie. Droga ta ma długość około 2,7 km. Znajdują się tam... dwa domy. Ci ludzie również zasługują na drogę, ale pragnę zwrócić uwagę, że w przypadku Chabrowej tych domów jest kilkanaście na odcinku około 700 metrów. Ponadto nasza droga w najbliższym czasie ma być dalej zabudowywana. Jest też ważną drogą przejazdową. W przypadku Bachorc i Głębokiego wspomnę, że obie miejscowości mają dojazd "asfaltowy" do Kruszwicy. Do Głębokiego pojedziemy przez Gocanówko, a do Bachorc przez Bródzki. Skąd nagle wśród radnych nowe pomysły? Skoro wiedzieli o wszystkich planach, a nawet głosowali za przyjęciem niektórych zadań do budżetu? -dopytuje Marcin Michalak. 

Wczoraj otrzymaliśmy również zdjęcia z całej liczącej blisko 3 kilometry drogi.Całą drogę można obejrzeć pod tym adresem: Droga Bachorce-Głębokie

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz