Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy na wyjeździe w Hiszpanii


Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy wzięły udział w podróży do Hiszpanii w ramach krótkoterminowej wymiany grup uczniów. Placówka realizuje projekt "Niezwykłe regiony w naszych doświadczeniach" w ramach programu Erasmus+.Kruszwicka Jedynka koordynuje trzyletni projekt Niezwykłe regiony Europy w naszych doświadczeniach, realizowany w ramach programu Erasmus+. W skład grupy partnerskiej wchodzą szkoły podstawowe w Narvi (Estonia), w Barcanesti (Rumunia), w Ciudad Rodrigo (Hiszpania), w Sitii (Grecja) i w Rzymie. Celem współpracy jest kształtowania młodych obywateli EU świadomych własnych korzeni i tradycji, ciekawych i tolerancyjnych wobec innych kultur europejskich, dlatego projekt podzielono na cztery zakresy tematyczne: Moje środowisko, Mój region, Mój kraj, Nasza Europa.

Krótkoterminowa wymiana grup uczniów w Hiszpanii poświęcona była realizacji tematu drugiego. Przedstawiciele szkół partnerskich poznali nie tylko codzienność szkolną Colegio Misioneras de la Providencia Santa Teresa, ale także region, w którym placówka się znajduje: urokliwą, głównie późnorenesansową część Ciudad Rodrigo otoczoną średniowiecznymi murami obronnymi; piękną gotycką, romańską i renesansową architekturę uniwersyteckiego miasta Salamanca, urzekające miasteczko La Alberca, tajemnicze Mogarraz oraz malownicze krajobrazy parku Camino de las Raices i gór Sierra de Francia.

-Udział w projekcie to niezwykłe doświadczenie – podkreślają zgodnie Martyna, Laura, Oliwia, Jagoda i Wiktoria, uczestniczki spotkania w Hiszpanii – mogłyśmy sprawdzić i podszlifować nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim, ale też nawiązać znajomości i przyjaźnie z rówieśnikami z krajów partnerskich, a dzięki pobytowi w domach rodzin szkoły goszczącej – poznać „od wewnątrz” kulturę i zwyczaje Hiszpanów-dodaję dziewczęta.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz