Kobylniki: Most będzie naprawiony. Koszty wyniosą do 30 tysięcy złotych


Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej radny Andrzej Michalak zgłosił problemy związane ze stanem technicznym mostu w Kobylnikach. Z odpowiedzi burmistrza Kruszwicy wynika, że most zostanie naprawiony do końca roku.Radny Andrzej Michalak zgłosił interpelację dotyczącą stanu technicznego mostu w Kobylnikach. Pojawiły się bowiem informacje o problemach jakie napotkali na nim kierowcy.

-Jest to moja trzecia oficjalna interwencja w tej sprawie. Wielokrotnie  mówiłem o tym także na komisjach i z pracownikami urzędu. Efekty są takie, że obiekt jest w coraz gorszym stanie. W tym tygodniu dotarły do mnie wiadomości, ze dwóch kierowców uszkodziło sobie podwozie. Zdarzały się też w przeszłości podobne przypadki, a także przebijanie opon-podkreślił radny

Zdaniem samorządowca most miał być regularnie monitorowany przez odpowiednie służby. Jak podkreślił radny w budżecie powinny znaleźć się środki na jego gruntowny remont.

-Stan mostu w ciągu drogi gminnej, w miejscowości Kobylniki, jest regularnie kontrolowany. Z uwagi na wzrost natężenia ruchu dotychczasowe naprawy deskowania okazały się nieskuteczne. W związku z tym konieczna jest wymiana obu warstw dyliny drewnianej. Szacunkowa wartość prac to ok. 30.000,00 zł.  Prace planuje się wykonać do końca bieżącego roku, przy warunkach atmosferycznych pozwalających na prowadzenie tego typu prac-poinformował podczas październikowej sesji burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz