Grzegorz Stanny postuluje aby do PROW zgłosić drogę Bachorce-Głębokie
Grzegorz Stanny złożył interpelacje aby do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zgłosić drogę Bachorce-Głębokie.Zdaniem radnego na ten odcinek można uzyskać dofinansowanie.
Temat związany z dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kruszwickim samorządzie zaistniał na dobre po wrześniowym głosowaniu radnych Rady Miejskiej. To właśnie wtedy radny Adam Molenda zaproponował wniosek formalny, którego skutkiem było wykreślenie ulicy Chabrowej ze zmian budżetowych. Aktualizacja dokumentacji posłużyć miała do wniosku z PROW,a w efekcie pozyskania liczącego ponad 60 procent dofinansowania. Przypomnijmy- ulica Chabrowa była jedyną drogą, na którą można było uzyskać tak wysokie środki.


Jednym z argumentów głosujących za wykreślenie ulicy Chabrowej było tłumaczenie, że z dofinansowania mogą skorzystać inne drogi. Tego typu informacje przekazywał na sesji Grzegorz Stanny.

-Są miejscowości gdzie również można skorzystać z PROW i tam mieszkańcy pamiętają nawet Mieszka I, a nie 60 lat jak wy mówicie. Jeśli wam zabierzemy to komuś zrobimy. Jest kawał drogi do was zrobiony i powinniście się z tego cieszyć. Każdy powinien dostać po trochu-mówił radny w kierunku oburzonych mieszkańców ulicy Chabrowej.

Na słowach się nie skończyło, bowiem jak się okazało, radny złożył już w tej sprawie interpelacje. 

-Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miejscowości Bachorce, Głębokie zgłaszam wniosek o ujęcie w zmianach budżetowych kwoty na projekt drogi Bachorce, Głębokie. Droga ta może być dofinansowana z funduszy PROW-napisał w piśmie z 29 października Grzegorz Stanny.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz