Aktywni uczniowie w Gimnazjum nr 1 w Kruszwicy
W Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika przystąpiono do realizacji kolejnego projektu w ramach programu Aktywna Szkoła-Aktywny Uczeń. To konsekwencja licznych i udanych imprez, konferencji, pogadanek i konkursów jakie udało się do tej pory zrealizować. 

Udział w programie zyskał akceptację Rady Pedagogicznej. W ten sposób uczniowie przystąpili projektu Szkoła Demokracji.

-Jest to ogólnopolski program pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, którego celem jest zwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły, wzmocnienie samorządu uczniowskiego, stworzenie szkoły bardziej przyjaznej dla aktywności  całej społeczności szkolnej oraz skuteczne wprowadzenie standardów demokratycznych. W ramach realizacji tego projektu zorganizowaliśmy już demokratyczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone pomysłową  kampanią wyborczą-podaje placówka.

W ramach projektu zorganizowano giełdę pomysłów dotyczących oczekiwań uczniów w zakresie realizacji zajęć dodatkowych, organizowanych przez szkołę imprez i uroczystości oraz przerw międzylekcyjnych.  Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a wszystkie pomysły zostaną rozpatrzone przez Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne , a także Radę Rodziców.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz