Pijani kierowcy na Poznańskiej w Kruszwicy


Zdjęcie ilustracyjne

Wczorajszy ranek, na terenie powiatu inowrocławskiego upłynął pod znakiem policyjnych działań „Trzeźwy kierujący”.  Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali nietrzeźwi. Popełnili oni przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj (28.11) w godz. 5.00 – 9.00 szesnastu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, wspomaganych przez funkcjonariuszy z komisariatów w Kruszwicy i Gniewkowie, przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. W czterech punktach patrole kontrolowały czy kierowcy jadą bezpiecznie oraz na trzeźwo. 

-Duża częstotliwość policyjnych działań na drogach ma na celu uświadamianie uczestników ruchu oraz represjonowanie ich. Wszystko po to, by było bezpieczniej-mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Skontrolowanych zostało 704 kierujących. Krótko po godz. 6.00 w Kruszwicy na ul. Poznańskiej mundurowi zatrzymali kierującego samochodem marki Toyota i Renault. Jadący nimi mężczyźni w wieku 53 i 29 lat, mieli po 0,8 promil alkoholu w organizmie. W jednym przypadku zostały zatrzymane prawo jazdy, w drugim policjanci skierowali wniosek o ukaranie, ponieważ mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. 


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz